TJ Jiskra Otrokovice18
DHC Slávia Praha32

Jiskra OT - Sokol Vršovice 31:30 (16:13)

"byly to ale nervy...!"

V neděli 8.10.2017 jsme se v domácím mistrovském utkání střetli s děvčaty z Prahy Vršovic. Soupeř byl pro nás pro letošní rok velkou neznámou a dalo se usuzovat jen z výsledků jeho již odehraných utkání. V Mostě těsně vyhrála děvčata z Vršovic, zatím co v domácím utkání jednoznačně nestačily na Slavii Praha (asi favorita soutěže). Takže opravdu velká neznámá. Jedinou jistotou u soupeře byla střelkyně T.Sauerová, což bohužel potvrdila i u nás (15 branek do naší sítě!!!???). Prvních 5 minut bylo jako z říše snů a výsledek 7:1 to jen potvrzoval. Holky byly sebevědomé a pozorné. Stačilo však pár minut, několik zbytečně uspěchaných zakončení, nepřesností a chyb a šup, najednou to bylo 8:8. Naštěstí jsme se z té deky rychle vyhrabali a opět zabrali a o poločase opět vedli o 3 branky. Na začátku druhé půlky jsme přidali další dvě branky a vedení 18:13 a Já si myslel, že tenhle náskok nás uklidní a utkání zvládneme v klidu a v pohodě a že si opět zahrají všechna děvčata. Opak byl pravdou. Za tři minuty to bylo jen 18:17!!! A začala dlouhá přetahovaná, která skončila až konečným hvizdem dvou fešáků v tmavém (rozhodčích). O patnácti brankové Vršovické T.Sauerové jsem se již zmínil, ta si splnila svůj asi standart, ale rád bych vyzdvihl výkon naší Fífi (K.Němečková), která svými 12 brankami držel náš prapor vysoko a takové utkání asi zažila poprvé v životě. Jsem za to opravdu MOC rád a to hned z několika důvodů. Ty nejdůležitější asi budou >> zjištění, že to jde a je to možné dát 12 branek a nabití sebedůvěry sama v sebe! Velkým plusem byl také její výkon v obraně a o několik až desítek těžší váhy v našem družstvu (i když to asi všechny) by si z ní měly vzít příklad!!! Opět se potvrdilo, že na legendě o Davidovi a Goliáši něco bude *,-))! FÍFO SUPER!!! Nechci, aby to znělo nějak „nadmutě“, ale tohle družstvo má dost velký potenciál a je jen na holkách zda jej prodají, jak se říká, nebo jej prohospodaří díky bázni, nepoctivému přístupu, odfláknutí trenálů a ……..?! V tomhle družstvu je minimálně 10 hráček, které mají na to, aby klidně přijely na repre sraz a neudělají tam ostudu, ba naopak v pohodě zapadnou. Je to jen o píli, chtění, makačce a i odříkání si. Těchto 10 hráček (každá z nich) může v pohodě dávat každý zápas 6 - 8 branek a to budou na 75% svého výkonu. ONY ten potenciál mají, jen se nesmí stydět jej prodat na hřišti. To „stydět“ je na místě, neboť u děvčat (našich) je prostě asi „hřích“ nebo mají pocit, že je to nepatřičné dát třeba 10 branek. Už to slyším „no co by tomu řekli lidi v hledišti kdybych Já dala 10 branek a tam TÁ třeba NIC“?  Já odpověď znám. Každý normální fanda by řekl „juu, TY jsi hvězda a super, že jsi dala těch 10 branek“! Takže Já věřím, že až si přestaneme dávat „přednost“ kdo dá branku (stále hledat někoho vedle sebe), ale budeme ji chtít dát každý, teda každá, tak se budou dít velké věci >> vzpomeňte si na mě *,-))! Co však dál musím zmínit je SUPER povzbuzování našich fanoušků (i soupeřovic). Ta atmosféra byla SUPER a věřím, že i holky si jí užily!!! MOC DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM, bylo to super vzrušující. Lepší než otevřená plná lednička *,-))! Dííííky :-)