21. kolo, So 27.04 00:00

22. kolo, Čt 30.05 00:00

Přesvědčivé vítězství žen nad Mostem

TJ Jiskra Otrokovice - DHK Baník Most "B" 42:16 (24:5)

V sobotu odpoledne absolvovaly naše ženy své poslední domácí utkání této sezóny. Soupeřem jim byla děvčata z Mostu. Ta bohužel přijela do Otrokovic ve značně okleštěné sestavě. Diváci tak viděli jednoznačné vítězství Jiskry Otrokovice. Děvčata zvítězila jednoznačně, rozdílem 26 branek a zajistila si tak nejméně třetí místo v tabulce první ligy. O konečném pořadí rozhodne poslední kolo, ve kterém se utkáme v Praze s celkem Sokola Vršovice. Za určitých okolností máme ještě šanci na druhé, dokonce i na první místo v tabulce. Podmínkou však je, že v tomto posledním utkání zvítězíme a naši konkurenti na medailových pozicích o nějaký ten bod přijdou.

Hráčky Mostu dokázaly s našimi děvčaty držet krok jen so sedmé minuty, kdy na tabuli svítil stav 5:3 v náš prospěch. Pak se však začaly sypat branky za záda hostující brankářky. v 15.minutě vstřelily mostecké hráčky pátou branku. Pak se však až do konce poločasu neprosadily a o přestávce byl stav 24:5. Ve druhém poločase trenér Boršický prostřídal sestavu. Hra pak byla trošku vyrovnanější, ale i tak byla naše děvčata jasně lepší a ve 55. minutě zasvítila po střele Marcely Ličmanové na výsledkové tabuli čtyřicítka. Kromě této branky vstřelila Marcela ještě dalších šet branek a stala se nejúspěšnější střelkyní zápasu. Rovněž sedm branek si připsala Lenka Minaříková. Šesti brankami se na vítězství podílela Tereza Divílková. Po pěti brankách vstřelily Pavla Nevařilová a Tereza Vysloužilová. V brance potvrdila svůj vysoký standard Renata Vitásková.
Po zápase děvčata poděkovala přítomným divákům, mezi kterými byl i starosta města pan Jaroslav Budek, za podporu.
Poslední utkání sehrajeme v neděli v 15.00 v Praze. Věříme, že nám budou naši příznivci na dálku držet palce a že se nám podaří umístění ještě vylepšit.

Sestava a branky: Vitásková, Tovaryšová - Dolečková 3, Vysloužilová 5, Machovská 3, Ličmanová 7, Vyoralová 4, Sekulová 2, Minaříková 7, Divílková 6, Nevařilová 5