20.kolo

SH Vršovice Praha, 1.5.2022 16:00

25 : 24

(17:14)

Po repre pauze jsme se v neděli 1.5.2022 vydali zabojovat o další mistrovské body do matičky Prahy. Soupeřkami nám byla děvčata ze Sokola Vršovice. Bylo to utkání druhého se čtvrtým (jakože my OT), takže se očekával boj o každou branku a tohle utkání mohlo rozhodnout o tom zda budeme ještě (v případě výhry) mít určitou šanci zabojovat o druhé místo a nebo nám (v případě prohry) zbude již jen teoretická možnost dostat se na bednu a být „aspoň“ třetí. No špatné by to nebylo, ale …… První půlka byla vyrovnaná až do 24 minuty, kdy jsme polevili a umožnili tak soupeři odskočit o 4 branky. Nakonec jsme ještě výsledek poločasu kosmeticky upravili na 17:14. Bohužel nám dobře nefungovala obrana. Byla bez pohybu (onen krok navíc prostě chyběl každé hráčce) a ani v brance to nebylo na pochvalu (nutno ale dodat, že jsme brankářce moc nepomohli). Druhou půlku jsme bohužel nezačali o moc lépe a když jsem si ve 41 minutě bral time, tak svítilo na ukazateli skóre 21:15. Asi málokdo věřil v obrat, ale po domluvě se děvčata začala více hecovat, začal fungovat pohyb v obraně, děvčata začala i v obraně hrát hlavou (myslím přemýšlet), brankařka zavřela bránu a ejhle v 58 minutě bylo srovnáno 23:23. Nakonec jsme o tu jednu branku prohráli 25:24 ale jsem rád a VELKÁ pochvala všem děvčatům, že to nevzdala a makala až do konce!!! Také jsem rád, že po zápase v šatně zazněla slova jako „chodí nás málo na trenály, musíme na trenálu více makat a chtít, …..“ To se trenérovi (každému) poslouchá dobře a jen ještě přejít od slov k činům a hrát o bednu každý rok nebude problém. Takže závěrem, bohužel jsme prohráli i když by nám bod slušel, ale myslím, že i tak jsme se zase o kousek posunuli dopředu. Hold stará pravda je, že pokud chcete být šampioni, tak prostě musíte udělat vždy něco navíc oproti „konkurenci“ (možná jen onen pověstný krok navíc). Ještě jednou velká pochvala všem děvčatům a v neděli 8.5. na Štěrkáči při dalším mistráku na viděnou