TJ Sokol Velké Meziříč..32

16. kolo, So 24.2.2024 00:00

SC Bohumín35

STŽ: Jiskra Otrokovice - DHK Zora Olomouc 22:12

V neděli dopoledne sehrálo družstvo starších žaček své další mistrovské utkání Zlínské ligy starších žákyň, tentokrát na domácí půdě s týmem DHK Zora Olomouc. Holky měly zápas pod kontrolou prakticky hned od začátku, kdy si během prvních deseti minut vytvořily slibný čtyřbrankový náskok. Bohužel ale ani v tomto utkání nás neminuly chyby z nepozornosti a technické chyby při rozehrávkách a zpracování míčů. Snad právě proto se gólový náskok zastavil a do konce poločasu se zvyšoval jen pozvolně. Vyvrcholením toho byl začátek druhého poločasu, kdy se holkám povedlo vstřelit pouze dvě branky za deset minut. Při „time“ soupeře pak trenér Blahuš důrazně děvčatům promluvil do duše ohledně jejich bojovnosti a nasazení ve hře!!! Slova zřejmě padla na úrodnou půdu, neboť naše obrana se po té výrazně zlepšila a holky během šesti minut nasázely hostům pět rychlých branek, čímž prakticky rozhodly zápas. Zbytek utkání se dohrával v pohodovém tempu a závěrečný hvizd rozhodčího tak zazněl za stavu 22:12 pro domácí Jiskru. (Poločas 13:7).

Trenér holkám děkuje za hru a týmový přístup, obzvláště pak předváděný v poslední čtvrtině utkání. Velmi pěkný výkon předvedla v brance Stella Přikrylová.