13. kolo, So 3.2.2024 00:00

SKUP Olomouc25
TJ Jiskra Otrokovice36

II. kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY za námi

V neděli 17. ledna starší žačky odjely hrát další kolo Žákovské ligy, tentokrát na Vysočinu do Žirovnice. Los turnaje nás postavil proti týmům DHC Slavia Praha, HC Háje, Sokol Kobylisy II a DHK Slavoj Žirovnice.

V prvním utkání jsme proti Slavii nezačali moc dobře. Po množství našich neproměněných příležitostí nás soupeř trestal levnými góly a rychle jsme se dostali do ztráty 5:2. Děvčata však ještě během první půle utkání zvýšily svou koncentrovanost v obraně a postupně do poločasu náskok soupeřek smazala (8:8). Druhý poločas byl absolutně vyrovnaný. Teprve ve 38. minutě se holky konečně gólově trhly a vytvořily si tří brankový náskok. Bohužel našim netaktickým přístupen a rozehrávkou v závěru hry daly soupeřkám šanci utkání ještě zdramatizovat. Náskok se nám ale povedl nakonec udržet do závěru zápasu. (13:14 pro Jiskru). Statistiky utkání ZDE

Jako druhý soupeř nás čekal tým Háje Praha. Trenér musel kvůli obnovenému zranění Terky Hřibové zamíchat sestavou, ale holky k zápasu přistoupily velmi odpovědně a po počáteční gólové převalované se v 17. minutě dostaly do prvního gólového odskoku, který si až do konce utkání udržovaly a dále ještě navýšily. Poločas 11:7, konec utkání 20:12. Statistiky utkání ZDE

Ve třetím nedělním zápase holky hrály proti Sokolu Kobylisy II. V tomto utkání nám hru soupeř výrazně usnadnil, svým množstvím technických chyb, ze kterých naše holky těžily od první minuty. Po prvních třech rychlých brankách bylo prakticky jasné, jakým směrem se bude zápas vyvíjet a taky se povedlo gólově prosadit téměř všem hráčkám v poli. Poločasový stav utkání byl 3:16 a závěrečné skóre stanoveno na 9:28. Statistiky utkání ZDE

K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu družstvu Slavoj Žirovnice. Po celou dobu utkání byly oba týmy vyrovnanými soupeři. Do poločasu sice naše děvčata získala tří brankový náskok 10:7, o který ale hned z kraje druhé půle zápasu opět přišla. Zásadním zlomem v utkání byla pětiminutovka od 28. minuty, kdy holky odskočily opět o tři branky a tento náskok jim již stačil na konečné vítězství v utkání 14:12. Statistiky utkání ZDE

Trenér Blahuš a jeho realizační tým děvčatům děkují za jejich týmový přístup během celého turnaje nejen na hřišti, ale i na lavičce a v kabině, protože „TÝM JE PŘECE NEJVÍC!!!“ a to holky jsou.

Další kolo Žákovské ligy nás zavede 13-14. února do vzdáleného Ústí nad Labem. Držte holkám pěsti!!!