SKUP Olomouc25
TJ Jiskra Otrokovice36

MLD: Jiskra OT vs. TJ Sokol Ostrava – Zábřeh 30:21 (16:8)

<< Pomalu se učíme dávat jednoduché a rychlé branky a to je SUPER >>

V neděli odpoledne jsme přivítali v hale na Štěrkovišti jednoho z adeptů na dobré podzimní umístění v naší soutěži. Věděli jsme, že děvčata z Ostravy byly a budou velmi nepříjemným soupeřem pro všechny naše soupeře (z jeho výsledků) a tak jsme naše Krasomilky nabádali k opravdu koncentrovanému výkonu v obraně hraným s patřičným důrazem. I když jsme cca 10 minut tahali za kratší konec a jen dotahovali (v 9 minutě na 4:4), tak VELKÁ pochvala holkám, že začínají nad hrou soupeřů přemýšlet a „načítat“ ji do svých „operačních pamětí“ a přizpůsobit hře soupeře naši obranu s cílem UBRÁNIT a zasadit úder (trhák + 1.vlna se zakončením). A tady se to projevilo mírou vrchovatou. Ze stavu 4:4 jsme za dalších 10 minut vedli již 12:4 a i přes „drobné“ zaváhání, jako třeba hození míče přímo do rukou soupeře, který nás za to dvakrát potrestal, jsme poločas dotáhli na velmi slušných 16:8! Dále jsem rád, že tohle vše bylo OK i když jsme prostřídali, takže v podstatě nebylo vůbec žádného rozdílu a to je další SUPER positivum!!! No a jak už to tak bývá, tak ve druhém poločase došlo ke ztrátě koncentrace u některých děvčat, podcenění dané situace v obraně, hra skoro bez bloků a bla bla bla…! Takže skoro žádná pomoc brankařce (chudák Alča) a spousta zbytečných a hloupých chyb. Tomu také odpovídal i výsledek druhé půlky 14:13. Sice výhra i ve druhé půlce, ale místo poločasového 16:8 „jen“ 14:13. Tady se opět projevila herní nevyzrálost některých děvčat a špatný rozhodovací proces pod tlakem. To bylo krásně vidět když soupeř vytáhl obranu na 9m, tak u některých děvčat najednou „panika“ a děs v očích, místo toho aby si to užily a třeba po narážečkách s pivotem bez zbytečného boje (rvaní s v kličkách) došly až na šestku a tam se zeptaly soupeřovy brankařky „kam to chce“?! Přes informaci, že křídla si mají v tu chvíli zabíhat na šestku pro míče od spojek bohužel nic. Jak chybou a malou odvahou křídel, tak slepotou našich spojek. Prostě hlava nahoře s otevřenýma očima je náš zatím největší problém a „soupeř“. No a co vidím jako ostudu a tady všem Krasomilkám VELKÝ vzkaz – pokud se ještě někdy stane, že ztratíme míč, třeba tím, že jej hodíme soupeři do rukou a nevrátíme se, lépe řečeno vy…… se na to, tak prrrrrr na to jsem HOOOOODNĚ citlivý a v tu chvíli dokážu být na bodu varu ve vteřině i s patřičnými následky, takže ………… TOHLE JIŽ ŽÁDNÉ NEDOPORUČUJI. V našem družstvu se bude makat a makat i když je situace beznadějná a makat až do konce a to všichni bez výjimek!!!!!!! OK???

Takže sečteno a podtrženo = za první půlku 1* no a za druhou půlku 4! Na trenálu ještě dořešíme a zamakáme na tom, aby mně po posledním pátečním (9.12.) mistráku ve Velké nad Veličkou nezbylo nic jiného než chválit chválit a chválit *,-))!!!

Družstvo odjíždí k poslednímu podzimnímu mistrovskému utkání do Velké nad Veličkou v pátek v 15:00 hod od Ria!!! Držte holkám pěsti a přijďte nás podpořit.