SKUP Olomouc25
TJ Jiskra Otrokovice36

PRAGÁČ 2017 NEBYL AŽ TAK ŠPATNÝ

„Výsledkově asi NIC MOC, ale herně to zase tak špatné nebylo“

O velikonočním prodlouženém víkendu 13. – 17.4. 2017 jsme se zúčastnili mega turnaje v Praze tzv.Pragáče. Již nalosování skupiny a postupovém klíči tří nej družstev ze skupiny dávalo tušit, že postup asi povede přes Tatran Stupava – Malacky. Dánský Aalborg a Lund (Švédsko) jsem bral jako prvního a druhého, takže jsem doufal, že to třetí postupové místo urveme. Se Stupavou – Malackami jsme hráli hned první zápas, tak jsem věřil, že to zvládneme, že holky budou nahecované a porvou se o vítězství. Ó jaký byl náš údiv když jsme viděli co se na hřišti odehrává. Šestka, kterou jsem do zápasu poslal jako první, v domnění, že soupeře načne a utahá, vypadala a hrála jako po dobře prožitém mejdanu. No oči nám lezly z důlků a stud nás poléval od hlavy až k patám!!! Poločasový výsledek 5:8 pro děvčata ze Slovenska byl zcela zasloužený, ale nebylo to to nejhorší co nás v tu chvíli potkalo. Bohužel si po 10 minutách hry Kačka Šedivá škaredě podvrtla kotník a rázem se z ní stal maskot družstva a divák na Pragáči. Druhá šestka postupně výsledek dotáhla, ale asi byly i tyto děvčata v šoku z první půlky, neboť né a né se dostat do tempa a ani ta hra nebyla žádný balzám pro oči. Bohužel v posledních 5 vteřinách jsme po vlastní chybě v útoku dostali rozhodující branku a první prohra byla na světě. Jak se ukázalo, tak mé předpoklady byly správné, takže tahle prohra nás opravdu stála postup ze skupiny. Začátek Pragáče tedy připomínal spíše horor než potěchu, ale jak se říká „něco zlé je vždy k něčemu dobré“ . Kačka dostala ortézu místo sádry (zřejmě rozumný MUDr.) a k tomu krásné berle, takže Pragáč se pro ni stal jednou velkou posilovnou na ruky *,-)). My jsme ze skupiny šli do Finále „B“ a myslím, že tady, v systému Play off, jsme si nevedli až tak špatně. Hra měla z naší strany stoupající tendenci a bylo vidět, že i holky se daly více dohromady jako parta. Stále jsme se snažili do hry posílat všechna děvčata a že to v herním čase 2 x 15 minut není žádná sranda a i tak hra vypadala dobře a dalo se i na to koukat (pražský výraz – přeloženo >> dívat). A tak jsme postupně procházeli play off až jsme najednou byli v semifinále. Tady jsme v ranním pondělním semifinále narazili na družstvo z Žirovnice. No radost jsem z toho neměl, neboť jsem si nebyl jist zda se nám podaří ubránit „jihočeskou předávanou“ s proskokem kolem pivota. První půlka ještě šla a vedení 7:5 po prvním poločase nás naplňovalo jistým optimismem. Bohužel ve druhé půlce se některá děvčata „potkala“ s hodně slabými okamžiky ( a nebylo jich málo) a některá si pro změnu nechtěla nechat dát poradit a hrála si svou hru v „našem“ zápase. No dopadlo to tak, že jsme prohráli 11:10 a Já si na střídačce připadal hoooodně zbytečný. Jo jo, i to je život a je dobré jej brát jak jde. Myslím, že po zápase jsme si řekli co mne trápilo a věřím, že všechna děvčata pochopila co jsem říkal. Vždy si po turnaji v hlavě dávám dohromady PLUSY a MÍNUSY daného turnaje a tak začněme těmi

MÍNUSY :

Pro hrací čas 2 x 15 minut jsme vzali hodně děvčat >> na turnaje budou jezdit jen TY hráčky, které nás přesvědčí na trenálech, že CHTĚJÍ makat a porvat se za družstvo
Hodně musíme zapracovat na taktice a taktickém přemýšlení děvčat >> nejde si dělat co chci, neboť jsem součást celku, který na mne spoléhá a čeká na můj dobrý a zodpovědný výkon
Hodně musíme také zapracovat na komunikaci jak při hře mezi hráčkami, tak hráček se střídačkou
Trenéři již nesmí být „sociální“ pracovníci a nesmí se obávat do zápasu některé hráčky třeba vůbec neposlat (důvodů může být několik)

PLUSY :

I když jsme nepostoupili, tak jsme odehráli o dva zápasy více a ještě v režimu play off, než kdybychom postoupili dál ze skupiny
Nasbírali jsme spoustu zkušeností, tedy hlavně děvčata a na některých bylo vidět, že zápas od zápasu si více věří >> je potřeba hrát v sezóně a za sezónu více zápasů než nyní
Myslím, že i parta se více dala dohromady a pro další sezónu – sezóny se tak tvoří zajímavé družstvo >> vše však musí být podpořeno kvalitním trenálem a to minimálně 4 x týdně
Fuksovi jsme naučili zajímavou karetní hru *,-)))

MOC bych chtěl poděkovat skupině rodičů, která nás doprovázela a SUPER fandila!!!